top of page

תוכנית הטיול להודו

ימים 1+2 - ישראל – דלהי (Delhi)
נפגש בשעות הערב בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונצא בטיסה ישירה של אייר אינדיה לדלהי, בירת הודו אליה נגיע בשעת בוקר. לאחר הליכי ההגירה והמכס, ניסע למלוננו ונאכל ארוחת בוקר ולאחר מכן נצא לסיור בעיר. 
בטריטוריית הבירה הלאומית דלהי, בירתה של הודו, ישנם כ-33 מיליון תושבים ובמטרופולין כ-20 מיליון, השנייה בגודלה בהודו. העיר היא המרכז הכלכלי והתרבותי של צפון הודו, והיא משלבת את הישן, החדש והמודרני תוך מתן ייצוג לכל זרמי הדתות החיים בה בשלום. ליד דלהי החדשה והעשירה בעלת השדרות הרחבות, הגנים המרשימים וקניוני הענק, מצויה דלהי הישנה, הענייה והצפופה. 
נתחיל את סיורנו בדלהי העתיקה בריקשות אופניים. במאה ה-17 נקראה העיר שהג'הנבד (Shahjahanabad), על שמו של השאה ג'האן, שליט האימפריה המוגולית, שבנה את גרסתה השביעית (העיר נהרסה ונבנתה פעמים רבות לאורך הדורות) והכתירה כבירת האימפריה.  נבקר בבזאר המרכזי הססגוני, הצבעוני ושוקק החיים של דלהי שנבנה במאה ה-17. למרות שחלק מזהרו של השוק בעבר אבד, השוק עדיין משמש כמקום מסחר שוקק חיים ומרתק. נשוטט בין החנויות השונות ונהנה ממראה וריח התבלינים השונים המאפיינים כל שוק הודי, וממגוון אין סופי של מוצרים מכל תחומי המסחר. מכן נמשיך לשכונת הס֧לַם סנג'יי (Sanjay Colony), בדרום העיר. נבקר בעסקים קטנים, במקדש קטן במסגד ובאזור המגורים. נוכל להיווכח שלמרות תנאי החיים הקשים והמאתגרים, אווירת הקהילה החזקה  טעונה באנרגיה חיובית.  

בסיום הטיול נלך ונתארח בבית משפחה מקומית בה נאכל ארוחת צהריים צמחונית בסגנון מקומי. נוסף על הזכות להציץ ולצפות באורח החיים האותנטי של המשפחה, לאכול כדרכם בידיים ובישיבה על הרצפה (כלי אוכל אפשריים), גם נעזור להם בפרנסתם. אם נרצה לצלמם, נצטרך לקבל את רשותם כדי לא לפגוע בצנעת הפרט. לאחר הסיור הגדוש והמרתק, נחזור למלון.
ארוחת ערב ולינה בדלהי במלון VIVANTA NEW DELHI DWARKA

יום 3 – דלהי - אגרה (Agra)  
בבוקר ניסע אל אגרה (כ-185 ק"מ, 3.5 שעות נסיעה). אגרה ממוקמת על גדות נהר יאמונה במדינת אוּטַּר פְּרַדֵש (החבל הצפוני= Uttar Pradesh). בעברה הרחוק הייתה אגרה אחת הערים המפוארות והחשובות בהודו בעיקר כאשר הייתה בירת האימפריה (1526-1658). מתקופה זו נשארו ארמונות, מצודות ומסגדים רבים בעלי ארכיטקטורה מרתקת ומיוחדת, בה ניכרת אהבת הבנייה והנטייה לפאר ולראוותנות של הקיסרים המוגולים. 
עם ההגעה ניכנס למלוננו ולאחר מכן נאכל ארוחת צוהריים.

נבקר בארמון אחוזת הקבר (מוזוליאום), טאג' מאהאל (כתר הארמון) המפורסם, שנבנה במאה ה-17, ולדעת רבים הוא המבנה היפה בעולם. את ארמון אחוזת הקבר המהודר, המושקע והמרהיב בשלמותו, בנה הקיסר שה ג'אהן לאשתו האהובה שמתה בעת לידת בּׅתם. הסיפור הקסום והרומנטי על בניית ארמון הזיכרון, מרשים עד היום. זו יצירה מרגשת של מבנה בסגנון אדריכלי מוסלמי פרסי, עם השפעה הינדית. המבנה בנוי משיש לבן מרג'סטן, שיש שחור מפונג'ב, אבני בהט מסין ואבן חול אדומה מהמקום. הארמון  מעוטר באבנים יקרות, והוא אחד משיאי האדריכלות בהודו. לבנייתו נדרשו 20 שנות עבודה של מאות אמנים ו-20,000 עובדים. לאחר מכן נבקר ברחוב קטן בו מתגוררות 20 משפחות הזקוקות לתמיכה ותרומות וניקח חלק בעשיית הטוב בכך שנתרום להם שקי מזון ואוכל בסיסיים.
ארוחות ערב ולינה באגרה במלון CRYSTAL SAROVAR PREMIERE AGRA

 

יום 4 – אגרה  -  כפר אותנטי אקולוגי ( Dera Village - The Clement Retreats)
לאחר ארוחת הבוקר ניסע (160 ק"מ, 3 שעות נסיעה) לכפר אקולוגי בו שוכנים התושבים ברכסי ההרים העתיקים ביותר של הודו וחיים הרחק מהמולת הערים. בכפר הפסטורלי נחווה את חיי הכפר והתרבות ההודיים הטהורים ואת הכנסת האורחים ההודית החמה ביותר. 

נשתתף במגוון פעילויות:  נערוך סיור בחווה האקולוגית ובמחלבה ונלמד את הטכניקות המשמשות לחקלאות אורגנית. 

נהנה מארוחת צהריים מיוחדת שבה מוגשים לנו מנות מיוחדות המורכבות ממזון אותו מגדלים בחווה באופן אורגני. ירקות אורגניים המבושלים בתבלינים עתיקי יומין וגדלים בגנים הפרושים על פני שטחי מקום האירוח שלנו.

אחר הצוהריים נחזור אחורה בזמן וניסע על עגלות גמלים לכפרים מבודדים בעמק שבהם נראה שהזמן עומד מלכת. בעוד 'ספינת המדבר' מושכת בעדינות את העגלות בשבילים חוליים לא סלולים, נהנה מהשקיעה ורוח הרים על דיונת החול עם סלסלת פיקניק טעימה. 

לינה בכפר דרה - Dera Village - The Clement Retreats

יום 5 – Dera Village - ג'איפור (Jaipur)

לאחר ארוחת הבוקר האורגנית נבקר בבית הספר של הכפר ונקבל הזדמנות לפגוש ולחזות באופן שבו מתקיימים ומתורגלים השיעורים בבית הספר המקומי. נעניק לתלמידים ציוד שנביא מהארץ כחלק מתמיכה ונתינה לקהילה המארחת.

אחרי הביקור המרגש בבית ספר, ניצפה בריקודי העם - ריקודי צ'ארי ו-Bhavai - שתי צורות הריקוד שדורשות מיומנות יתרה מהגברות המבצעות אותן. הצ'ארי, ריקוד שמבוצע כדי לקבל את פני האורחים, הוא מהיר מאוד כשהרקדנים מסתחררים עם סירים בוערים על ראשם! בבהוואי, הנשים מאזנות 8 או 9 כדים על הראש, גם כשהן רוקדות בקצב מושלם. מעניין לציין שהריקוד הזה התפתח מאורח החיים של נשים בקהילה המקומית, שכן הן צריכות לשאת כמה כדים על ראשן למרחקים ארוכים כדי להביא מים לשתייה. 

לאחר המופע נפרד מחברנו בכפר ונמשיך לג'איפור (100 ק"מ, שעתיים וחצי נסיעה).

סגנונה האדריכלי של ג'איפור הקנה לה מעמד של אתר מורשת עולמית. בשנת 1853 נצבעו מבני העיר בוורוד (צבע המסמל בהודו טוהר, תמימות והכנסת אורחים).

לאחר ארוחת צוהריים בג'איפור נבקר במפעל לייצור שטיחים, צעיפים ובגדים העשויים מעבודות יד מסורתיות - Channi Carpets & Textiles. נלמד על ייצור השטיחים האמנותי והאיכותי ונתרשם מיצירות נפלאות של אמנות שטיחים מופלאה (ניתן לרכוש במחירים הוגנים ביותר ואף לשלוח את החבילה בדואר אוויר).

נסיים את היום בצפייה חווייתית של סרט הודי באולם הקולנוע המדהים ראג' מנדיר (Raj Mandir), דמוי עוגת הקצפת, שנבנה ב- 1976, אחד מסמליה של ג'איפור הנחשב לבית הקולנוע היפה בהודו. תעשיית הסרטים בהודו היא הגדולה בעולם (בוליווד), רגשית וקצבית, ולמרות השפה הבלתי מובנת צפויה הנאה מהאווירה בקולנוע בו משתתף הקהל בחווית הסרט באופן פעיל.

ארוחות ערב ולינה בג'איפור ב RAMADA HOTEL

יום 6 – ג'איפור 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר, רכובים על ריקשות לשכונת צ'אורה רסטה (Chaura Rasta) המקסימה, המכילה אוסף שווקים מכל הסוגים נמשיך לארמון הרוחות (Hawa Mahal) הבנוי גם הוא מאבן חול אדומה-ורודה, אחד ממאפייני העיר. הארמון בן חמש הקומות, נבנה בשנת 1799 על ידי נכדו של מייסד בעיר, כדי לאפשר לנשות החצר לצפות בנעשה ברחוב מבלי להראות, דרך  953 חלונות מכוסים ברשתות עץ דמויות תחרה. בדרכנו חזרה ניסע דרך סימטאותיו המפותלות של בזאר ג'והרי (Johari) ונחצה את כיכר הפסל (Statue Circle).

לאחר ארוחת צהריים ניסע רכובים על פילים לביקור במצודת אמבר (Amber, Amer) המרשימה, הנמצאת בעיירה בשם זה בסמוך לג'איפור, שנבנתה במאה ה-17. למצודה מראה מדיביאלי (מימי הביניים), אך תכנונה מתאים לתקופת בנייתה. המצודה עם מגדליה וכיפותיה, וארמונה הבנוי מאבן חול אדומה- ורודה,  נראים כלקוחים מספרי אגדות. 

ארוחות ערב ולינה בג'איפור ב RAMADA HOTEL

 
יום 7 – ג'איפור 

נתחיל את הבוקר בביקור במצפה הכוכבים (גָ'נטָר מָנְטָר- Jantar Mantar) שנועד לתצפיות בגרמי השמיים ומכיל את שעון השמש העשוי מאבן הגדול בעולם. נמשיך לארמון ג'אל מאהל (ארמון האגם Jal Mahal) הנראה כצף באמצעו של אגם סאגאר (Sagar).

בסיום הסיור נאכל ארוחת צהריים במסעדה ונמשיך את דרכנו לפושקאר (כ-150 ק"מ, 3 שעות).

פושקר היא עיר שוק ציורית השוכנת לגדותיו של אגם פושקר היפהפה, אגם קדוש, שהטבילה בו נחשבת לבעלת סגולות ריפוי מנטליות ופיזיות.  פושקר משופעת ביותר מ-500 מקדשים, שהמפורסם בהם הוא המקדש היחידי בעולם לאל בראמהה. 

העיירה בת כ23,000 תושבים היא עיירה קדושה להודים, מקום הפולחן המרכזי ומקום העלייה לרגל הידוע והחשוב למקדש ברהמה, האל בורא העולם. העיירה קבלה את שמה מאגם פושקר, בין האגמים הקדושים בהודו, שלחופיו היא שוכנת.

עם הגיענו לפושקאר, נכנס למלון לקבלת חדרים וארוחת ערב.

לאחר הארוחה נצא רכובים על עגלות הרתומות לגמלים בדרכנו לצפייה בשקיעה בדיונות החול של רג'סטן ונהנה מרקדני הקלבליה (Kalbelia) במופע מיוחד. 

ארוחת ערב ולינה בפושקאר במלון BRAHMA HORIZON

יום 8 – ג'איפור – פושקאר (Pushkar) 
נתחיל את היום בסיור בשוק העתיק, הבנוי במבוך של סמטאות שבהן מקדשים, אשרמים ובתים ישנים בסגנון רג'אסטני מפואר עם מרפסות וקשתות. שוק זה הוא גן עדן לקניות ואפשר למצוא בו מזכרות מדהימות.  

נמשיך למקדש ברהמה האל בורא העולם וקובע גורלות, אחד המעטים שנשארו בהודו והחשוב שבהם, שנבנה במאה ה-14. במקדש נוהגים להביע משאלות לאהבת אמת.

נאכל ארוחת צהריים במסעדה ואחר הצוהריים נעלה ברכבל למרומי מקדש סָווִיטְרי (Savitri) שנבנה ב-1687 על גבעת ראטנגירי (Ratnagiri), המוקדש לאשתו של ברהמה האלה סויטרי. האגדה מספרת שהאלה, בהגיעה למקום, החליטה להישאר על הגבעה ולא להמשיך עם בעלה שהתחתן עם פשוטת עם. 

ארוחת ערב ולינה בפושקאר במלון BRAHMA HORIZON

יום 9 –פושקאר – צ'נדלאו (Chandelao) - ג'ודפור (Jodhpur)–  לוני (luni) 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו לצ'נדלאו (כ-145 ק"מ, נסיעה של 3.5 שעות), כפר קטן עם כ-2,500 תושבים בו נבקר Sunder Rang Arts and Crafts Centre  ,מיזם אותנטי ראג'סטני  השומר על המסורת, הסגנון ואורח החיים של פעם ותומך בנשים מהכפר.

זהו מרכז שנפתח בשנת 2007 המספק הזדמנויות תעסוקה לנשים מהכפר צ'נדלאו ומחוצה לה. המיזם החל עם 5 נשים בלבד וכיום מועסקות בו מעל 30 נשים  שעוסקות במלאכות מסורתיות ואותנטיות כתפירה ורקמה.

עבודותיהן נמכרות למבקרים בשנדלאו ומחוצה לה. 60% מהרווח של כל מוצר עובר ישירות לאישה שייצרה את הפריט, 40% הנותרים לעלויות התפעול של המרכז. 

נמשיך לג'ודפור, הנמצאת כ-40 ק"מ מערבית לצ'נדלאו. העיר השנייה בגודלה בראג'סטן, המונה כ-1.5 מיליון תושבים בעיר רבתי, נקראת "עיר השמש" בגלל מזג האויר השמשי בכל ימי השנה ו"העיר הכחולה" בגלל בתיה העתיקים הצבועים בכחול. העיר הנמצאת בקצהו המזרחי של המדבר, מוקפת חומת אבן מכל עבריה. על העיר שולט מבצר אדיר ובלתי ניתן לכיבוש הניצב על משטח סלעי. 

נערוך סיור פנורמי בעיר הכולל את ארמון המבצר, אתריה השונים (ברכב) וסיור רגלי בבזאר המקומי.

אחר הצהריים ניסע ללוני הממוקמת כ-30 ק"מ דרומית לג'ודפור וניכנס למלון המיוחד שלנו שהפך ממבצר למלון מורשת.

אחרי התארגנות בחדרים, יש אפשרות להשתתף באיורי חינה על ידי אירוח בבית מקומי בכפר.

ארוחת ערב ולינה בלוני ב   FORT CHANWA HERITAGE HOTEL.

 

יום 10- לוני (luni) - אודאיפור  (Udaipur)

לוני, כפר המונה 300,000 תושבים, בו נצא לטיול ג'יפים להכרת קהילת בישנוי (Bishnoi). חברי הקהילה הקיימת כבר  כ-500 שנה, הם "לוחמי אקולוגיה". אורח חייהם, תורתם ופעולותיהם מכוונים לשמירת הטבע, החי והצומח ברמת קדוּשה. הם סוגדים לטבע בכל צורותיו ונוהגים להתפלל לצמחים ולבעלי החיים באדמותיהם. מסירותם העקשנית לשמירת עקרונותיהם ראויה להערכה נוספת בגלל תנאי חייהם הקשים ממילא בסביבה שאינה מפנקת ולעתים עוינת. נבקר בכפרים ונוכל ללמוד ולהבין את משמעות דבקותם באמונתם. בין המשפחות שנבקר יהיו קדרים, אורגים, רועים ואיכרים.

לאחר ארוחת צוהריים נמשיך לאודאיפור המכונה "עיר של זריחה" הנמצאת במרחק של -230 ק"מ, 5 שעות נסיעה.

אודאיפור שנמצאת על גדות אגם פיצ`ולה בדרום ראג'סטן, היא אחת הערים הציוריות והרומנטיות ביותר במדינה ומכונה "ונציה של המזרח". לאודאיפור יש מסורת תרבותית מפוארת שבאה לידי ביטוי בהופעות אומנות שמתקיימות ברחובות העיר והופכות אותה לנווה המדבר התרבותי ולא רק הגיאוגרפי, של האזור. 

ארוחת ערב ולינה באודאיפור.

 

יום 11- אודאיפור  (Udaipur)– דלהי

אחרי ארוחת הבוקר נסייר בארמון המהראנה של אודאיפור המהווה את מתחם הארמונות הגדול ביותר ברג'סטאן, שהוקם ע"י שליטים שונים. הארמון מרשים בגודלו וביופיו, מבוך של חדרים מהודרים ומסדרונות, מרפסות נוף, קירות צבעוניים ופסיפסים אומנותיים.

לאחר מכן נצא לשייט רומנטי באגם פיצ'ולה.

לאחר שנהנה מארוחת צוהריים באחת מהמסעדות הנמצאות בטיילת של אחד מארבעת האגמים שבעיר, ניסע לנמל התעופה של אודאיפור ונטוס לדלהי, אליה נגיע אחר הצהריים.

לאחר הנחיתה ניסע להתארח בבית מקומי פרטי, אליו נוזמן "בזרועות פתוחות", לטקס קבלת פנים חגיגי ומסורתי על פי מיטב מסורת האירוח ההודית, הכולל זרי פרחים, מחווֺת הערכה וכבוד, חטיפים הודיים, תה, קפה ושתייה קלה וחריפה. הנשים יוכלו להתנסות בלבישת סארי והגברים יוכלו ללבוש טורבאן ולהיראות כאנשי אצולה, כשברקע תושמע מוסיקה הודית ומערבית. לאחר הבלוי ניסע למלון.

ארוחת ערב ולינה בדלהי במלון VIVANTA NEW DELHI DWARKA

יום 12- דלהי – ישראל
הבוקר נסייר בניו דלהי, העיר החדשה שנבנתה על ידי המושל הבריטי בשנות ה-30 ונראה את בית הנשיא, הפרלמנט, שער הודו (מצבת הזיכרון ל-84,000 החיילים הבריטיים שנפלו במלחמות בריטניה בין השנים 1914-1921 בכל החזיתות), דרך המלך (Rajpath) והמרכז הפיננסי והעסקי במרכז העיר (Connaught Place). נתחיל במקדש בּנ֧ג֧לה סהיבּ (Gurudwara Bangla Sahib), מקדשה של הדת הסיקית, הנמצא במרכז העיר.  משם ניסע למקדש הלוטוס (הבאהיים), שצורתו כשמו והוא בנוי כולו משיש לבן. הדת הבהאית היא דת מונותאיסטית ששורשיה הם א באסלאם השיעי, ומרכזה נמצא בישראל. המקדש בדלהי הוא היפה שבמקדשי הבהאיים ומקדש האם של הדת בהודו. מאמינים מכל הדתות והזרמים רשאים ומוזמנים להתפלל במקדש ללא הגבלות.

לאחר תום הסיור ניסע לנמל התעופה כדי לעלות על הטיסה הישירה לישראל.

 תאריכי יציאה ומחירים

 • הודו- 11 לילות / 12 ימים מלאים 

 • קבוצות קטנות של עד 16 מטיילים

 • מחיר - 3,429$ לאדם בחדר זוגי

 • חדר יחיד בתוספת של 400$

 • (טיולים פרטיים בתאריכים לפי דרישה)

המחיר כולל

 • מדריך מקומי דובר אנגלית.

 • תשר לנותני השירות לאורך כל הטיול למעט למדריך הישראלי.

 • פעילות וכניסות לאתרים- כל הכניסות והפעילויות הרשומים בתוכנית.

 • מערכת שמע (אוזניות) אישית להקלת ושיפור השמיעה.

 • תכנית מלאה ללא ימים חופשיים כמפורט בתוכנית הטיול. 

 • מפגש קבוצה בזום/פרונטלי  טרם היציאה מהארץ.

המחיר לא כולל

 • כל הוצאה שאינה מצוינת תחת "המחיר כולל"

 • תוספת עבור חדר יחיד.

 • הוצאות בעלות אופי אישי. 

 • שנויים אישיים במועדי הטיסות.  

 • ביטוח בריאות ומטען.

 • תשר (טיפ) למדריך הטיול מישראל.

 • הושבה בטיסות- חברות התעופה גובות מחיר נוסף. אנא פנה לנציגת המכירות שלך.

חיסונים: יש לפנות למשרד הבריאות להנחיות בנוגע לחיסונים וקורונה-ניתן להגיע לבית החולים שיבא (מרפאת מטיילים) לקבלת חיסונים ללא קביעת תור לפני הנסיעה בימי חמישי בין השעות 17:30-15:00 יש להגיע עם פנקס חיסונים במידה ויש.

ביטוח: חובה לקיים פוליסת ביטוח רפואי מתאימה לסוג הטיול אליו נרשמת. מומלץ לבחור פוליסת ביטוח נסיעות הכוללת החזר מלא בגין ביטול השתתפות בטיול.

תקשורת: יש WIFI ברוב בתי המלון, אך לא בדרכים ובחלק מהאתרים. רצוי לעשות חבילת WIFI מהארץ.

 

לקראת הטיול נקיים מפגש היכרות לשאלות, תשובות והשראה.

bottom of page